راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر

راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر


در مقاله زیر سعی میکنیم نکات مهمی که در خرید دستگاه چاپ بنر مفید است به اختصار برای شما توضیح دهیم:

عرض چاپ دستگاه بنر

دستگاه های چاپ بنر رایج در ایران عموما در ابعاد 120 ، 180 ، 320 و 500 سانتی متر است.

پر کاربرد ترین آنها عرض 320 سانتی متر است  ولی ملاک انتخاب شما باید فضایی باشد که قصد نصب و یا استفاده دستگاه را دارید

نوع هد دستگاه چاپ بنر

هد های  گوناگونی در بازار وجود دارد . انواع رایج آن در بازار ایران هدهای زار ، کونیکا ، سیکو ، اپسون ، ریکو ، اسپکترا هستند ولی پر کاربرد ترین و رایج ترین هد که نیاز شما را از نظر کیفیت و سرعت تامین کند ، هد های کونیکا می باشند.

هد ها با توجه به تعداد نازل های کف هد و همچنین توانایی در مقدار پاشش در واحد زمان ، خود به انواع گوناگون تقسیم می گردند که . هر چه تعداد این نازلها بیشتر و قطر پاشش کمتر باشد ، کیفیت چاپ بیشتر خواهد بود . در مقاله ای دیگر به این موضوع می پردازیم ولی در حال حاضر پیشنهاد ما هد کونیکا 512 و یا 1024 می باشد.

ریپ دستگاه چاپ بنر

RIP مخفف Raster Image Processor می باشد.

نرم افزار ریپ مثل درایور دستگاه چاپ بنر  می باشد با این تفاوت که کنترل بیشتری روی دستگاه دارد و دارای ویژگی های بسیاری می باشد. نرم افزار ریپ این امکان را فراهم می سازد که فایل چاپی را با فرمت های مختلف و سایزهای گوناگون بدون محدودیت طراحی و چاپ نمائید. نرم افزار ریپ به سرعت چاپ فایل ها و نظم دادن به آنها کمک می کند

در هنگام خرید دستگاه چاپ بنر خود، به ریپ دستگاه باید توجه شود. هر چقدر ریپ قوی تر باشد و پروفایل بیشتری داشته باشد, شما دست شما در چاپ و طراحی بازتر است و در زمان کمتر می توانید تعداد چاپ بیشتری انجام دهید..

 جنس بدنه دستگاه

دستگاه های چاپ بنر در کلاس های سبک و صنعتی تولید می گردند .

امکانات و آپشن هایی نیز بر روی دستگاه ها نصب می گردد که باعث اختلاف قیمت دستگاه می گردد.

دستگاه های کلاس سبک از ورقه های بدنه نازک و شاسی سبک استفاده می کنند . این موضوع تاثیری بر روی کیفیت چاپ ندارد ولی بدنه های سبک با حرکت مداوم هد دچار لرزش می شوند و همچنین استفاده مکرر از سفره های گرم بالا می تواند برای دستگاه مشکلاتی ایجاد نماید ولی دستگاه های کلاس صنعتی اینگونه نیستند. معمولا دستگاه های زیر 700 کیلوگرم را کلاس سبک می نامند.

امکانات آپشنال دستگاه :

سیستم هایی همچون رول جمع کن ، سیستم هیتر پیش گرمایش متریال ، سیستم خشک کن یک الی 3 ردیفه جلوی دستگاه  ، مانیتور همراه دستگاه و یا محفظه مخصوص کیس جزو آپشن های دستگاه محسوب می گردند .

قطعا دارا بودن هریک از این امکانات به خصوص سیستم پیش گرمایش ، کاربردی است ولی یک دستگاه بنر بدون این آپشن ها نیز کار خواهد کرد و تاثیری بر کیفیت چاپ ندارد.

سیستم پیش گرمایش متریال از آن جهت مفید است که اولا اگر سفره متریال دارای کمی چروکیدگی بود و یادر فصل زمستان به علت سرما ، سفر انعطاف خود را کمی از دست می دهد ، این سیستم می تواند با گرم کردن متریال قبل از چاپ ، به ارائه کار بی نقص کمک نماید.

ضمانت و خدمات پس از فروش :

بعد از موارد ذکر شده باید گفت یک از مهمترین فاکتور های انتخاب و خرید دستگاه چاپ بنر ، خدمات پس از فروش و شرکت فروشنده این دستگاه است.

دستگاه های چاپ بنر در طول زمان نیاز به سرویس و خدمات دارند و انتخاب شرکتی که پس از فروش همواره همراه شما باشد ، فاکتور مهمی در خرید دستگاه چاپ بنر است.

شرکت رکورد با دارا بودن چندین تیم تخصصی خدمات پس از فروش متعهد می شود کلیه خدمات ضمانت و سرویس خود را در کل کشور در کمتر از 72 ساعت انجام دهد.

همچنین این شرکت می تواند در هر شهری که زندگی می نمایید ، آدرس و تماس مشتریان خود را به شما ارائه نماید تا درمورد خدمات پس از فروش رکورد تحقیق نمایید.

نوشته شده توسط تیم رکورد - 16/06/2019

محصولات مرتبط با این مقاله:

دستگاه چاپ بنر کونیکا 512- RECORD PL 1300

دستگاه چاپ بنر کونیکا 512- RECORD PL 1300

  دستگاه چاپ بنر مجهز به هد کونیکا 512 konica ساخت شرکت RECORD- سری pl 1300 عرض دست..

100,000,000 تومان

دستگاه چاپ بنر کونیکا 512-RECORD PL1800

دستگاه چاپ بنر کونیکا 512-RECORD PL1800

مجهز به هد کونیکا 512  ژاپن.  سیستم جدید و پیشرفته گرمایشی مادون قرمز- قابلیت تنظیم ع..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت اپسون-R3400

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت اپسون-R3400

   هد اپسون   DX5 یا DX7 دارای 180 نازل در 8 سوی می باشد. -  عرض چا..

0 تومان

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت اپسون-R3800

دستگاه چاپ بنر اکوسالونت اپسون-R3800

 عرض چاپ 320 cm -         هد اپسون   DX5 یا DX7..

0 تومان